Monacói Nagydíj: Alonso volt a leggyorsabb a második edzésen

Fernando Alonso autózta a legjobb időt a Formula 1-es Monacói Nagydíj második szabadedzésen, melyet, a korábbi esőzés miatt, a versenyzők felszáradó pályán teljesítettek. Az első edzés legjobbja, Lewis Hamilton ezúttal második lett a harmadik Sebastian Vettel és a Red Bull előtt.

A helyi idő szerint 14 órakor kezdődő második szabadedzés előtt nem sokkal eleredt az eső Monacó fölött, ezért a pilóták sokáig nem is hajtottak ki a még nedves aszfaltra. A csendet végül, 40 perc elteltével, Adrian Sutil törte meg a Force Indiával, de a német versenyző is csak egy installációs körre hajtott ki, majd visszatért a bokszba. Végül tíz perccel a leintés előtt a Pirelli szuper lágy abroncsain mindenki pályára lépett. Fernando Alonso hat kör megtétele után állt az élre 1:18.482-es idejével. Csapattársa, Kimi Räikkönen viszont a váltó meghibásodása miatt nem tudott visszatérni a pályára. Lewis Hamilton a második legjobb időt autózta de hátránya 0,419 másodperc Alonso vezető idejéhez képest. Harmadiknak hozta be a Red Bull Racing autóját Sebastian Vettel, aki a Toro Rosso pilótáját, Jean-Eric Vergne-t előzi meg. Ausztrál csapattársának, Daniel Ricciardonak ideje csak a kilencedik helyre volt elég.

Ötödik lett Valtteri Bottas a Williamssel, míg csapattársa, Felipe Massa ezúttal sem fért be az első tízbe. A brazil a tizenegyedik időt autózta. Hatodik és hetedik helyet foglalják el a Force India versenyzői Sergio Perez, Nico Hülkenberg sorrendben. Jenson Button, aki a még nedves körülmények között első helyen állt a McLarennel, végül a nyolcadik helyen zárt. Dán csapattársa, Kevin Magnussen, miután levágta a pályát a 15-ös kanyarnál a tízedik helyre hozta be a McLarent. Nem sikerült jó időt autózni Nico Rosbergnek sem a Mercedessel. A német a huszadik helyen zárta az edzést.

A tíz perces hajrában csak Marcus Ericsson volt az, aki nem tudott hibátlanul végig menni a pályán. A Caterham pilótája az alagút előtt megcsúszott, de végül nem ütközött neki a falnak.

A Monacói Nagydíj programja a pénteki szünetelés után a szombati harmadik szabadedzéssel és kvalifikációval folytatódik Monte Carlóban.