A Stuttgart besegített a Dortmundnak

A német labdarúgó bajnokság 31. fordulójának legnagyobb nyertese a Borussia Dortmund. A darazsak hat pontos előnnyel várják a hátralévő három fordulót. A sárga-feketéken kívül a Freiburg hívei is fellégezhetnek talán, miután csapatuk értékes három ponttal gazdagodott. A Leverkusen és a Wolfsburg győzni tudott, így továbbra is nyílt, a negyedik helyért folyó harc.

A megszokott pénteki játéknap helyett már csütörtökön megkezdődött a 31. forduló. A szövetség döntése értelmében Nagypénteken nem rendeznek mérkőzést. A nyitómeccset Frankfurtban rendezték ahová a Hannover látogatott. Husztiéknak másfél percre volt szükségük a vezetés megszerzéséhez, és bár a hazaiak gyorsan egyenlítettek, nem sokára újabb két góllal lepték meg vendéglátóikat. A szünet után többször is nőhetett volna az előny, ehelyett azonban csökkent: az Eintracht szépíteni tudott. Az egyenlítés viszont nem jött össze, így a bordómezesek fontos győzelmet arattak.

fourfourtwo.com

A Bajnokok Ligájában későn történt a feltámadás, a bajnokságban azonban ismét kitűnően muzsikál a Dortmund. Ezúttal a Mainz próbált kitenni magáért a Signal Iduna Parkban-nem sok sikerrel. Jojics a téli szerzemény hat perc elteltével betalált, apró szépséghiba, hogy a labda Kirch kezéről pattant a hálóba. A szerencse azonban forgandó, a 14. percben Okazaki szintén egy megpattanó lövéssel tudott egyenlíteni. A vendégek öröm azonban nem tartott sokáig, Lewandowski gondoskodott róla, hogy ismét előnybe kerüljön csapata.

A második játékrész is gyors góllal indult.Lényeges különbség azonban, hogy ezúttal a Mainz talált be. Sahin katasztrofális hazaadására Okazaki csapott le. A hazaiak azonban most is hamar eszméltek és Piszczek csúsztatásával ismét előnybe kerültek. Tanult azonban a hazai csapat az addigi tapasztalatokból és nem ült rá az előnyre. Lewandowski többszőr is eldönthette volna mérkőzést de Karius remekelt a kapuban. Mikor aztán rajta is túljutott a lengyel, Bungert ütötte ki kézzel a gólba tartó labdát. Jutalma így piros lap, a Dortmundé pedig tizenegyes lett. Reus állt a labda mögé és magabiztosan be is vágta, a nagy valószínűséggel ezüstérmet érő gólt.

A Bayern München korai bajnoki aranyának köszönhetően annyira kiengedett, hogy legutóbbi két találkozóját elveszítette a bajnokságban. A Bajnokok Ligája elődöntőjében viszont nem kisebb ellenfél vár rájuk, mint a Real Madrid. A Braunschweig elleni vendégjáték célja így nem is lehetett más mint a sérülések elkerülése. Nem is hatott meglepetésként az óvatos játék és az első félidő elenyésző helyzetei. A második félidőben is ugyanaz folyt a játéktéren, mint az elsőben, ezúttal azonban két gyors villanás eldöntötte a találkozó sorsát:előbb Pizarro, majd a másik csatár Mandzukic is betalált a vendégektől.

Bár nem volt közvetlen veszélyben, biztonságban sem érezhették magukat a brémaiak. A Werder a Hoffenheimet fogadta szombaton, az összecsapás viszont nem a tervek szerint alakult. Vollandnak ugyanis három perc is elég volt a vezetés megszerzéséhez. A 18. percben aztán Bargfrede bomba góllal egyenlített, Santiago Garcia pedig a vezetést is megszerezte. Wolf is hozzátett a sikerhez ugyanis szépen védte Salihovic tizenegyesét. Petersen a végén jött be, de egy gólra még volt ideje, így magabiztos hazai győzelem született.

A Freiburgnak egész szezonban kiesési gondjai voltak, ám a vörösök tudják, mikorra kell jó formába lendülni. Az utóbbi hetek jó szereplése bent maradást jelenthet. Ehhez azonban még nehéz és göröngyös út vezet, mint például az aktuális, Mönchengladbach elleni mérkőzés. A BL helyre ácsingózó fehérmezesek már 9. percben betaláltak úgy tűnt bejön a papírforma.

A szünet után nem sokkal azonban egyenlített Mehmedi révén a Freiburg, majd egy büntetőt is megúszott. Ez akkora erőt adott ahaziaknak, hogy Sorg révén a fordítás is meglett. Csőstül jött a baj a vendégek szempontjából, a 72. percben Darida is gólt lőtt. A hajrában Mehmedi duplázott, majd Nordtveit szerzett becsület gólt. A vendéglátók ezzel nagy lépést tettek a bent maradás felé, a Gladbach azonban könnyen lehet, hogy végleg elbúcsúzhat BL-es álmaitól.

Az Augsburg és Hertha szezonja igencsak hasonló. Két erőn felül teljesítő klub, amely a nagy csapatok bajszát is sokszor meghúzogatta idén, a tabella megnyugtató, középső részén tanyázik. Egymás elleni teljesítményük is nagyon hasonló volt, sajnos gólt egyikük sem tudott szerezni.

Szombat este a Wolfsburg a Hamburg otthonában vendégeskedett, méghozzá abban a tudatban, hogy egy estleges győzelemmel leszakíthatja a botló Mönchengladbachot a negyedik helyért vívott küzdelemben. A gyors gól ebben a fordulóban egyáltalán nem ment szenzáció számba. A kikötő városban Perisic vette be két perc után a hazai kaput. A félidő előtt még De Bruyne is betalált, az egykori hamburgi, Olic passza után, a HSV helyzete így ismét reménytelennek tűnt. A horvát támadó a fordulás után is betalált, csakúgy, mint honfitársa Ilicevic, de az ő találata már nem osztott, nem szorzott.

Vasárnap a Leverkusen volt könyörtelen és használta ki szintén a ’Gladbach botlását. A gyógyszergyáriak a Nürnbergen gázoltak át, tovább lökve a bajorokat a másodosztály felé.

A forduló záró meccsén a Stuttgart szenzációs meglepetéssel rukkolt ki. Az alsóházi gárda nem is legerősebb összeállításával fektette két vállra az igencsak visszafogott teljesítményű Schalkét. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy a királykékek egy órányi előnyt adtak ellenfelüknek, mert bő hatvan percig gyakorlatilag semmi veszélyt nem jelentettek a hazai kapura. A vezetést Harnik szerezte meg, Fahrmann rossz kimozdulását kihasználva.

A második félidő elején Cacau növelte az előnyt, majd Harnik második gólját is megszerezte. A 69. percben szépített a vendég gárda, méghozzá Szalai okos góljával. Három perccel ezt követően ismét a magyar csatár talált be egy szöglet után, de az asszisztens szerint a labda kikanyarodott az ívelésnél. A gelsenkircheniek ezután támadtak becsülettel, sok helyzetet dolgoztak ki, de balszerencséjükre a gólt már nem tudtak jegyezni. Ez pedig fájó vereség és valószínűleg a második helybe kerül.

Bundesliga 31. forduló, eredmények:

Eintracht Frankfurt–Hannover 2–3 (Lanig 13., A. Meier 68., ill. Andreasen 2., Stindl 20., Ya Konan 29.)
Augsburg–Hertha BSC 0–0
Eintracht Braunschweig–Bayern München 0–2 (C. Pizarro 75., Mandzukic 86.)
Borussia Dortmund–Mainz 4–2 (Jojics 6., Lewandowski 18., Piszczek 56., Reus 79. – 11-esből, ill. Okazaki 14., 53.)
Freiburg–Borussia Mönchengladbach 4–2 (Mehmedi 51., 87., Sorg 71., Darida 72., ill. P. Herrmann 9., Nordtveit 89.)
Werder Bremen–Hoffenheim 3–1 (Bargfrede 18., S. García 78., N. Petersen 92., ill. Volland 3.)
Hamburger SV–Wolfsburg 1–3 (Ilicevic 58., ill. Perisic 2., De Bruyne 42., Olic 49.)
Nürnberg–Leverkusen 1–4 (Plattenhardt 26., ill. Spahic 16., 80., Boenisch 48., Hilbert 87.)
VfB Stuttgart–Schalke 3–1 (Harnik 23., 59., Cacau 54., ill. Szalai 69.)