Lewis Hamilton fölényes sikert aratott Kínában

Lewis Hamilton senkitől sem zavartatva aratta le pályafutása 25. győzelmét a Kínai Nagydíjon, mely idén, sorozatban a harmadik a brit számára. A Mercedes autója tökéletesen működött Nico Rosberg alatt is, akit másodikként intettek le. A dobogó legalsó fokára, 2014-ben első alkalommal Fernando Alonso állhatott fel.

A szombati esős időmérő után, vasárnap már napos idő fogadta a Formula 1 mezőnyét Shanghajban. Helyi idő szerint 15 órakor elrajtolt a 10. Kínai Nagydíj. Lewis Hamilton pole pozícióból indulva megtartotta előnyét és az első körtől az utolsóig uralni tudta a futamot. A második rajtkockából induló Daniel Ricciardot csapattársa, Sebastian Vettel és az ötödik Fernando Alonso is lerajtolta, így az ausztrál visszaesett a negyedik pozícióba. Vettel pedig egy rövid csatázás után Alonsoval, második helyre jött fel. Nico Rosbergnek sem sikerült jól eljönnie, a német beragadt és visszacsúszott a hatodik helyre.

A kerékcserék sorozatát Jenson Button nyitotta a McLarennel a nyolcadik körben, majd őt követte Felipe Massa a 12.-ben, ám a brazilnak nem a tervek szerint jött össze a bokszkiállása, mivel a rajtot követő pillanatokban a Williams bal hátsó kereke összeért Fernando Alonso Ferrarijának kerekével, ennek következtében a brazil felfüggesztése megsérült és több mint 40 másodpercet vesztegelt szerelői közt. Massa végül csak a 17. helyre tudott visszajönni. Nem sokkal később érkezett Fernando Alonso is, akit Sebastian Vettel követett, a spanyolnak  sikerült a címvédő elé vágni s ezzel feljött Lewis Hamilton mögé másodiknak. A négyszeres világbajnokot ezután Nico Rosberg is maga mögé utasította. Rosberg után Daniel Ricciardo érkezett meg Vettelre, s a német versenymérnöke arra kérte pilótáját, engedje el az ausztrált, mivel az más taktikán van.

Nico Rosberg miután maga mögött hagyta honfitársát, üldözőbe vette a második helyen autózó Alonsot, akit a 43. körben ért utol és a nyitható hátsó szárny segítségével könnyedén meg is előzött. Ezzel, hasonlóan Bahreinhez, ismét a két Mercedes autózott az élen. A kockás zászlót tehát, zsinórban harmadszor Lewis Hamilton láthatta meg elsőként. Harmadik lett, a 2014-es idényben első alkalommal Fernando Alonso (fotó), akit bár az utolsó körökben megpróbált becserkészni Daniel Ricciardo, az ausztrál pilótának végül meg kellett elégednie a negyedik hellyel. Sebastian Vettelt az ötödik helyen intették le. Hatodik lett Nico Hülkenberg a Force Indiával. A hetedik helyről rajtoló Valterri Bottas nem mozdult el pozíciójából, hiszen heteddikként is ért célba. Kimi Räikkönen alatt egyelőre, csapattársával ellentétben, nem állt össze a technika, a finn nyolcadik lett Sergio Perez előtt. Daniil Kvyat az eddigi négy futamból, hármon pontot szerzett, ezúttal a tízedik, egy pontot érő, helyen intették le az oroszt.

A Kínai Nagydíjon mindössze két pilótának nem sikerült elérni a leintésig, Adrian Sutil a hetedik körben állt ki a Sauberrel, míg Romain Grosjean 28 kört tudott megtenni a Lotussal, mielőtt az megadta magát alatta. A 2014-es idény ötödik nagydíj hétvégéjére a Formula 1 mezőnye visszatér Európába száguldozni. A három hét múlva sorra kerülő Spanyol Nagydíjnak Barcelona ad helyet.