Tovább menetel a Juventus

Nagy léptekkel közeledik a Juventus labdarúgócsapata egy újabb, sorozatban harmadik Scudetto megszerzéséhez. Az olasz Serie A 33. fordulóját követően a fekete-fehérek előnye nyolc pontos a második AS Romaval szemben.

A szombaton pályára lépő fővárosiak magabiztos teljesítményt nyújtottak az Atalanta ellen. Egy óra játékidőt követően elsöprő játékkal 3-0-ra vezettek Tottiék, ezt követően Migliaccio tudott szépíteni a vendégeknél, beállítva a 3-1-es végeredményt. A hazaiaknál Taddei, Ljajics és Gervinho voltak eredményesek.

A vasárnapi játéknapon szokatlan gólzáporos mérkőzéseken győztek a "nagycsapatok". A Fiorentina 5-3-ra nyert a Hellas Verona otthonában, a Napoli hazai pályán győzte le a Laziot 4-2-es összesítéssel, míg az Inter Genoában vágott négyet a Sampdoriának.
Folytatódott az AC Milan pozitív sorozata is: Seedorf csapata Montolivo góljával, hazai pályán győzte le 1-0-ra a sereghajtó Cataniát.

Fotó: Reuters

A Juventus az Udinese otthonában zárta a fordulót. Antonio Conte csapatának elég volt 26 perc a mérkőzés eldöntéséhez, ugyanis Giovinco és Llorente találatával kétgólosra vezetést szerzett a torinói együttes. A hátralévő bő egy órában a szezonban gyakran látott, nem túl megerőltető labdatartás volt a fő cél Pirloék számára. A kétgólos sikerrel 87 pontos lett a Juventus, 8 egységgel  áll a Róma előtt a tabellán, és továbbra is életben tartja a rekordot jelentő 100 pont megszerzésének a lehetőségét. Érdekességként feljegyezhető, hogy a hazaiak kapuját egy 17 éves hálóőr Simone Scuffet védte, ezzel beállítva a nála 19 évvel idősebb Gianluigi Buffon rekordját, aki ugyancsak 17 évesen lépett pályára először az olasz első ligában.

OLASZORSZÁG, SERIE A
33. FORDULÓ
AS Roma–Atalanta 3–1 (Taddei 13., Ljajics 44., Gervinho 63., ill. Migliaccio 78.)
Sassuolo–Cagliari 1–1 (Zaza 36., ill. Ibraimi – 11-esből 47.)
Bologna–Parma 1–1 (Cherubin 44., ill. Palladino 79.)
Livorno–Chievo 2–4 (Siligardi 6., Paulinho 34. – 11-esből, ill. Paloschi 9., 45+2., 56. – a harmadikat 11-esből, Thereau 23.)
Napoli–Lazio 4–2 (Mertens 41., Higuaín 50., 67., 94. – az elsőt 11-esből, ill. Lulic 21., Onazi 82.)
Sampdoria–Inter 0–4 (Icardi 13., 63., Samuel 61., Palacio 79.)
Torino–Genoa 2–1 (Immobile 92., Cerci 93., ill. Gilardino 85.)
Verona–Fiorentina 3–5 (Sala 14., Toni 73. – 11-esből, Iturbe 91., ill. Cuadrado 31., Aquilani 44., 86., Valero 63., Matri 83. – 11-esből)
AC Milan–Catania 1–0 (Montolivo 23.)
Udinese–Juventus 0–2 (Giovinco 16., Llorente 26.)