Derbi győzelemmel menekül a Braunschweig

A Bundesliga 29. fordulójának vasárnapi játéknapján játszották a német futball egyik leghevesebb rangadóját, az Eintracht Braunschweig-Hannover összecsapást. A hangulat most is fantasztikus volt, és az őszi meccsel ellentétben, most a gólokkal sem maradtak adósak a csapatok. A másik mai mérkőzésen a Hertha döntetlenre végzett a Hoffenheim ellen.

A szurkolók epekedve, a biztonságiak rettegve várták az alsó szászországi derbit. A két drukkerhad jóval a meccs előtt megkezdte a lélektani hadviselést, durvábbnál durvább üzengetések, fenyegetőzések láttak napvilágot. A hangulat ennek megfelelő volt, mindkét tábor kitett magáért.

A pályán kissé meglepően alakultak az események, a sereghajtó jobban kezdett. Szűk negyedóra elteltével meg is lett a fölény gyümölcse egy gól formájában. Nem sokra rá Nielsen duplázta meg csapata előnyét, a szünetre így megnyugtató előnnyel vonulhatott a hazai gárda. Husztiék helyzete már így is reménytelennek tűnt, és ezt csak tetézte Hoffmann kiállítása. A magyar középpályás ezután még egy kapufával veszélyeztetett, de Hochscheidt a hajrában végleg eldöntötte a mérkőzést. Az Eintracht igencsak magára talált az utóbbi időben, a kiesőzóna így elképesztően szorossá vált.

A Hertha Berlin és a Hoffenheim azonos pontszámmal állt a forduló előtt. A hármas sípszó felhangzása után is ez maradt a helyzet, miután döntetlenre végzett a két középcsapat. A hazaiak hamar vezetést szereztek Allagui révén, de félóra elteltével Polanski okos találatával már 1-1 állt az eredményjelzőn. Több találat nem esett, így a fővárosiak továbbra sem tudnak nyerni hazai pályán 2014-ben.

Bundesliga 29. forduló, eredmények:

Eintracht Braunschweig–Hannover 3–0 (Kumbela 14., H. Nielsen 21., Hochscheidt 89.)
Hertha BSC–Hoffenheim 1–1 (Allagui 11., ill. Polanski 30.)