A Bayern elvérzett az Augsburg ellen, oda a veretlenség!

A Bundesliga 29. fordulójában az FC Augsburg olyan dolgot vitt véghez, amelyhez hasonló bravúrt másfél éve nem hajtott végre Bundesliga csapat: legyőzte a Bayern Münchent. A második helyért folyó küzdelemben a Dortmund került lépéselőnybe, miután a Schalke botlott. Alexandru Maxim góllal járult hozzá a Stuttgart fontos győzelméhez, mellyel csapata egyelőre elkerült a kiesőzónából.

Sem a Hamburg, sem a Leverkusen nem volt irigylésre méltó helyzetben a pénteki nyitómeccset megelőzően. A hazaiak egyenesen kieső helyen álltak, a gyógyszergyáriak pedig komolyan kockáztatják a BL indulásukat. A találkozót sokkal jobban kezdték a kikötővárosiak, Calhanoglu már a negyedik percben vezetést szerzett egy szépségdíjas bombával. Ez a találat aztán megadta az alaphangot a mérkőzésnek, kis idő elteltével élvezhető, nyíltsisakos támadójáték lett jellemző a mérkőzésre.

Na meg igazi kapusparádé mindkét oldalon. Mindkét hálóőr nagyobbnál nagyobb bravúrokat mutatott be, egészen a második félidő közepéig, amikor Adler beütötte Brandt lövését. A hazaiak ismét okolhatták a balszerencsét, most azonban tévesen. A vége előtt nem sokkal Westermann csatárokat megszégyenítő módon lőtt kapásból a hálóba. A hármas sípszó után heves érzelmek szabadultak fel a szurkolókban, kedvenceik felbecsülhetetlen értékű három ponttal gazdagodtak.

Bajor rangadót rendeztek Augsburgban szombat délután. A rekordbajnok, a két Manchester United elleni fellépés között látogatott a szomszédba. Guardiola betartva korábbi ígéretét olyanoknak is lehetőséget adott, akiknek amúgy nem sok esélye nyílik tétmeccsen a nagycsapatban pályára lépni. Így történhetett meg, hogy Weiser, Sallahi vagy Hojbjerg is a kezdő 11-ben találta magát. A hazai tréner sem küldhette legerősebb kezdőjét csatába, lévén Werner és Hahn is sérüléssel küszködött.

fcaugsburg.de

A zöldeket nem hatotta meg a nagynevű ellenfél, a két hete bezsebelt bajnoki cím, vagy a rekordok tömkelege. Bátran, nyíltan letámadták a münchenieket, a mérkőzés elején, majd kontrákkal és mögé kerülésekkel kezdtek operálni. Az egyik ilyennél Weiser oldalán került a védelem mögé az Augsburg, Baier, Möldershez továbbított, aki bevágta a labdát a feslő sarokba. A vendégek a szünetig semmilyen veszélyt nem jelentettek ellenfelük kapujára, ezért a szünetben Guardiola változtatott.

Alaba és Götze is beállt, ennek ellenére ismét a hazaiak veszélyeztettek. Lassan azonban átfordult a mérleg nyelve, a vendégek támadásai veszélyesebbek lettek, de a gól nem akart megszületni. Vészesen fogyott az idő, beállt Müller is, a végén azonban mindig pontatlannak bizonyult a Bayern. Lassan letelt a rendes játékidő, majd a hosszabbítás is, és valósággá vált a hihetetlen szenzáció. A Bayern München kikapott egy bajnoki meccsen, sőt szerzett gól nélkül. A hazaiak kitörő örömmel fogadták a hármas sípszót, és nem csak a történelmi győzelem miatt. Csapatuknak ugyanis komoly esélye van európai kupás helyen végezni.

Eltérő célokért küzd a Schalke valamint a Werder Bremen is. A királykékek ádáz versenyfutást vívnak a második helyért, a zöld-fehérek pedig még nem nyugodhatnak meg teljesen, a biztos bent maradás még nincs meg. Hogy ezt biztossá tegyék hamar meg is szerezték a vezetést Robin Dutt tanítványai. A vendégek a 19 éves Goretzka révén még az első félidőben betaláltak, ez azonban a szünet után már nem jött össze. A két elhullajtott pont még sokba kerülhet Szalai gárdájának.

A Borussia Mönchengladbach az utóbbi időben igencsak szorongatta a Leverkusent a negyedik helyen, most pedig meg is előzte. Ehhez a Nürnberget kellett legyőznie, amit magabiztosan meg is tett. Előbb Juan Arango talált be egy nagyszerű szabadrúgásból, majd Kruse értékesített egy könnyen megítélt büntetőt.

A Freiburg és a Stuttgart öldöklő, vérre menő csatát folytat a kiesés elkerüléséért. Ezúttal egymás ellen léptek pályára, utóbbi otthonában. A hazai csapat gyengélkedése Maxim teljesítményét is visszavetette egy kicsit, a román középpályás azonban ma kitett magáért. Az ő találatával ugyanis a svábok vezetéshez jutottak, majd egy gólpasszt is kiosztott. A VFB ezzel a győzelemmel feljebb lépett és elkerült az utolsó előtti helyről.

A fejes gólok domináltak az Eintracht Frankfurt-Maunz összecsapáson. A hazaiaknál Joselu, valamint Meier is így talált be. A piros-feketék magabiztosan nyertek, a vendégek nagy bánatára, akikhez az Augsburg egyre inkább közelít.

Este a második helyre áhítozó Borussia Dortmund, a BL selejtezőre pályázó Wolfsburgot fogadta. A találkozót a Német Kupa elődöntőjének felvezetéseként is jellemezhettük, tudniillik a két együttes a DFB Kupa elődöntőjében is egymásnak feszül. A darazsak a hét közben arcpirító módon kaptak ki Madridban, ami biztos nem tett jót a hazai lelkeknek. A vendégeknél nem volt bevethető az első számú kapus, Diego Benaglio, őt Max Grün pótolta.

Az összecsapás elején a sárga-feketéken nem látszottak a csúfos hétközi vereség jelei, Reus már a tizedik percben próbára tette Grünt. A vendégek cserekapusa nagy bravúrral bizonyította, hogy lehet rá számítani vészhelyzetben. A válasz sem sokat váratott magára, Olic azonban elpuskázta ezt a helyzetet. Fokozatosan lett jobb és jobb a vendég gárda, nem sokára teljesen átvette a mérkőzés irányítását. A 34. percben pedig ez gólban is megmutatkozott. Malanda fejesét még nagy bravúrral védte Langerak, a kipattanóra azonban Olic érkezett. Hummels egy kicsit elbambult és ez elég is volt a horvát csatárnak arra, hogy megelőzze. Fordulás előtt megdöbbentő jelenetsor alakult ki a hazai kapunál: Olic estében, közvetlen közelről a felső lécre lőtt, a labda onnan a térdére pattant, majd vissza a keresztlécre.

A második játékrészben Grün vált főszereplővé, de nem olyan értelemben, ahogy szeretett volna. Előbb az 50. percben jött ki rosszul egy beadásra, Leandowski így könnyen a kapuba bólinthatott. A 77. percben ismét egy könnyűnek tűnő labdát kellett volna lehúznia a farkasok hálóőrének, de ütközött csapattársával, kietette a labdát amire Reus csapott le. Két ellentétes forduló után mégiscsak meglett a hazai győzelem, amivel a darazsak lépéselőnybe kerültek a második helyért folyó küzdelemben.

Bundesliga 29. forduló, eredmények:

Hamburger SV–Bayer Leverkusen 2–1 (Calhanoglu 4., Westermann 82., ill. Brandt 58.)
Borussia Dortmund–Wolfsburg 2–1 (Lewandowski 50., Reus 77., ill. Olic 34.)
Werder Bremen–Schalke 04 1–1 (Di Santo 15., ill. Goretzka 33.)
Nürnberg–Borussia Mönchengladbach 0–2 (Arango 18., M. Kruse 79. – 11-esből)
VfB Stuttgart–Freiburg 2–0 (Maxim 69., Harnik 89.)
Augsburg–Bayern München 1–0 (Mölders 31.)
Eintracht Frankfurt–Mainz 05 2–0 (Joselu 52., Meier 85.)