Sorozatban negyedik Mobitelco-vereség

A Kolozsvári U-BT Mobitelco kosárlabdacsapata vasárnap este 91:88 arányban kikapott a Bukaresti Steaua CSM vendégeként a Nemzeti Liga 25. fordulójának zárómérkőzésén, ezzel legjobb esetben az ötödik helyen zárja az alapszakaszt.

Dorin Pintea együttese ugyan nagyon jól kezdte a Steaua elleni találkozót, a nagyszünet után a palánk alatti területet „átengedte” a hazai csapatnak, amely Bozo Durasovics (fotó) kiváló játékával megfordította a találkozót.

A Maros KK férfi kosárlabdacsapatának a negyedik negyed elején még 13 pont volt a hátránya a Nagyszebeni CSU ellen a Nemzeti Liga 25. fordulójának szombati rangadóján, végül két ponttal nyert.
Szrecsko Szekulovics tanítványai azzal a céllal léptek pályára, hogy az őszi kétpontos nagyszebeni vereséget kijavítsák – azaz több ponttal nyerjenek hazai pályán, mint amennyivel kikaptak az odavágón –, és ezáltal a tabella harmadik helyére lépjenek előre. Bár jól kezdett a hazai csapat, a korábbi meccseiken tapasztalt palánk alatti „puhaság” most is eljött: a vendégek 40 lepattanójával szemben a Maros KK mindössze 21-et szerzett. Emellett a vásárhelyi védelem nem tudta semlegesíteni a Christopher Lee, Matija Ceskovic párost, akik együtt 50 pontot szereztek.

A hazai csapat edzője csalódottan nyilatkozott: „Úgy érzem magam, mintha vesztettünk volna. Jól kezdtük a találkozót, de utána visszaestünk, nem tudom miért. A palán alatt „vesztettük” el a harcot, igaz a végén megvolt a lehetőségünk, hogy a magunk javára döntsünk.” A szerb szakember a bírók teljesítményével sem volt elégedett, majd hozzátette: „Nem ezt vártam a játékosaimtól, sokkal lassabban játszottunk az utóbbi meccseinken. Sajnos elvesztettük a kedvezőbb helyezést a rájátszásban.”
A 23. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a BCM Piteşti 93:68 nyert a Temesvári Timba vendégeként.