Fordított a Maros KK Kolozsváron

A hazai közönség előtt szereplő Kolozsvári U-BT Mobitelco hiába vezetett a szünetben 53:41-re a Maros KK elleni szombat esti rangadón, hétpontos vereséget szenvedett a Nemzeti Liga 24. fordulójában.

Remekül kezdett a kolozsvári együttes, amelynek első pontjait Mihai Silvăşan a hárompontos vonalon kívülről szerezte. Jött ugyan azonnal a válasz Jelenics részéről, de a hazai csapat kreatív támadójátékára nem volt ellenszere a Maros KK játékosainak. A vendégek ugyanakkor a palánk alatt is gyengén kezdtek, az első negyedben mindössze két lepattanót szereztek. A szünetben ennek megfelelően 12 ponttal a Mobitelco vezetett.

A folytatásban megfordultak a szerepek: a hazai csapat támadásai sorra haltak el, míg a Maros KK védekezése feljavult, és távolról is egyre többször volt eredményes. A vezetést elsőízben a mérkőzésen 22 pontig jutó Ivan Ivanovics büntetőivel vette át a vendég együttes. A hazai csapat főként Darius Hargrove révén próbálkozott a hajrában, de a fordítás nem jött össze. A Maros KK szezonbeli 17. győzelmét aratta a szombati rangadón, mellyel nagy lépést tett afelé, hogy az első négy hely valamelyikén végezzen az alapszakaszban, ezáltal pályaelőnnyel kezdje a rájátszást. A Kolozsvári Mobitelco helyezése az utolsó forduló eredményeitől függ.

A forduló zárómérkőzésén, az Energia Rovinari–Bukaresti Steaua CSM találkozón a rájátszást érő nyolcadik hely volt a tét. A pontszegény összecsapást a hazai csapat 68:54 arányban nyerte. Két fordulóval az alapszakasz vége előtt a Steauának kisebb csodára van szüksége a továbbjutáshoz: nyernie kellene a Koloszvár és a Nagyszeben elleni rangadókat, miközben a Rovinari elveszíti a Konstanca és Nagyvárad elleni összecsapásokat.