Sikeres vb-címvédés Nováktól

Novák Károly Eduárd aranyérmet nyert a fogyatékkal versenyzők országúti kerékpáros-világbajnokságán, amely a napokban a kanadai Baie-Comeau városában zajlik. A C4-es időfutamban a cseh Jiri Jezek lett a második.

Novák Károly Eduárd nem titkolta, hogy világbajnoki elsősége megvédéséért utazik Kanadába. Két éve a Tusnád Cycling Team versenyzője (újabban pedig a Román Kerékpáros Szövetség elnöke) több mint egyperces előnnyel nyerte meg az időfutamot Jiri Jezek előtt, most pedig kijelentette: legfontosabb célkitűzése a 2013-as világbajnokságon a címvédés. Sikerült!

Az aranyéremért ezúttal is Novák és Jiri Jezek versengett, s bár a cseh időeredménye Kanadában sokkal közelebb volt az erdélyi kerékpároséhoz, mint két éve, most is Novák diadalmaskodott. A közel 26 kilométeres távot a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség honlapja szerint 36 perc 22 másodperc alatt tette meg a régi-új világbajnok. Jezek 36:28-cal ért célba, harmadik leggyorsabb pedig a kolumbiai Diégo German Duenas Gomez volt 36 perc 32 másodperccel.

Novák újból harcba száll egy jó helyezésért kelet-európai idő szerint vasárnap hajnalban, amikor is a 80 km-es országúti versenyt rendezik. A világbajnokságra egyébként elutazott Oláh Attila is. A 24 éves kerékpározó a 20. helyet szerezte meg az első számában, vagyis az időfutamon. Oláh a vasárnap hajnali versenyen javíthat.

Országúti kerékpáros-vb, Baie-Comeau (Kanada)