Cseh László ezüstérmes 100 pillangón

A barcelonai vizes világbajnokságról is éremmel tér haza Cseh László, aki a szombati versenynapon 100 méter pillangón a második helyen végzett és ezüstérmet nyert.

Hihetetlenül kiegyensúlyozott mezőnyben, a parádés utolsó húsz méterének köszönhetően Cseh László ezüstérmet szerzett 100 m pillangón a barcelonai világbajnokság utolsó előtti napján. A döntőben Cseh rajtolt a leggyengébben, de már az első ötvenen megelőzte két ellenfelét. A forduló után folyamatosan gyorsult és a dél-afrikai Chad de Clos mögött a második helyen csapott a célba, 51.45-ös időeredménye pedig tovább újabb egyéni csúcs. Bár 200 m vegyesen megszakadt a sorozata és 2005 óta most először maradt le a dobogóról, érem nélkül ezúttal sem maradt. Cseh László a tíz évvel ezelőtt Barcelonában 400 vegyesen szerzett ezüstérme óta minden világbajnokságon dobogóra állhatott, immár kilencedik medálját szerezte.

A vizes vb utolsó előtti napján Kapás Boglárka a 800 m gyorsúszás döntőjében pályafutása legjobb világbajnoki eredményét érte el, új egyéni csúccsal negyedik helyen végzett. Hosszú Katinka egy számára új számban, 200 m háton úszott döntőt és hatodikként zárt.

Forrás: Kovács Anikó (MTI fotó)

A szombat délutáni program két sprintszámmal indult, Cesar Cielo Filho 50 m pillangó után 50 m gyorson is nyerni tudott, Jeanette Ottesen Gray pedig a hölgyek rövidebb pillangó döntőjében diadalmaskodott. Az amerikai Missy Franklinnek a 200 háton megnyert aranya volt az ötödik ezen a világbajnokságon, mellyel beállította Tracy Caulkin 1978-ban és Libby Trickett 2007-ben nyújtott teljesítményét. Három világcsúcs is született ezen a versenynapon, előbb a délelőtti programban Julija Jefimova úszott új csúcsot 50 m mellen, melyet a litván Ruta Meilutyte a középdöntőben javított meg.

Amire a kínai Szun Jang készül a férfiak mezőnyében, Katie Ledeckynek már sikerült a hölgyek között, hiszen az amerikai úszó a 400-on és 1500-on nyert aranyérmek után a 800 méteres gyorsúszás döntőjében sem talált legyőzőre. A barcelonai világbajnokság ötödik világcsúcsa Katie Ledecky nevéhez fűződik.