Megvan Hosszú Katinka második érme

A 200 méteres pillangóúszás döntőjében Hosszú Katinka harmadikként ért célba és megszerezte második érmét a barcelonai világbajnokságon. Jakabos Zsuzsanna és Cseh László ötödik helyen végzett.

Három magyar úszó is éremért ugrott vízbe a barcelonai vizes világbajnokság csütörtöki úszódöntőiben. Elsőként a 200 m vegyesen az előző négy vb-n mindannyiszor dobogóra álló Cseh László lépett rajtkőre. A 27 éves úszó 1:57.70-es időeredménye az ötödik helyre volt elegendő, amellyel nem volt elégedett. A verseny utáni nyilatkozatban Cseh arról beszélt, hogy a korábbi rosszul sikerült versenyei beépültek a lelkébe és az edzésmunkát verseny alatt nem tudja kiadni magából. A számot az amerikai Ryan Lochte nyerte, a dobogóra a japán Hagino Koszuke és a brazil Thiago Pereira állhatott még fel.

Női 200 pillangón két magyar sportoló is fináléba jutott és mindketten remekeltek. Hosszú Katinka három év után először úszott 2:07-es időeredményen belül, mellyel a kínai Liu Ce-ko és a hazai közönség előtt szereplő Mireia Belmonte Garcia mögött a harmadik helyen végzett. Hosszú (fotó, jobb oldalon) ezzel márodik érmét nyert a barcelonai világbajnokságon a 200 m vegyesen szerzett aranyérme után. Jakabos Zsuzsanna ismét az utolsó ötvenen remekelt és ötödikként csapott a célba, amely pályafutása legjobb eredménye.

A csütörtöki versenynapon rendezték a férfi 100 m gyorsúszás döntőjét is, ahol az aktuális olimpiai bajnok, Nathan Adrian csak a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Az ausztrál James Magnussen szokásos taktikájával a második ötvenen utasította maga mögé a mezőnyt, második helyen pedig James Feigen ért célba.

Női 50 m háton kettős kínai siker született. Az utolsó versenyszámban, a női 4x200 méteres gyorsváltók döntőjében 600 méterig három váltó is együtt haladt, az amerikaiak utolsó embere, Missy Franklin ellen azonban sem a francia, sem az ausztrál váltónak nem volt ellenszere.
A nap elődöntőiben is úsztak magyarok, Gyurta Dániel legjobb idővel jutott fináléba 200 m mellen, Bernek Péter pedig éppen Balogh Gábort megelőve jutott a legjobb nyolcba 200 m háton. Rikke Möller Pedersen révén világcsúcs is született a tegnapi napon a Palau Sant Jordi sportcsarnokban. A dán úszó 2:19.11-el döntötte meg a női 200 m mellúszás rekordját, de az aranyéremért a döntőben is hasonlóan kell mennie, hiszen az orosz Julija Jefimova is 2:19-es idővel kvalifikálta magát a fináléra.