Döntőben a magyarok, dél-afrikai aranyérmek a szerdai finálékban

A vizes világbajnokságok történetében először született két dél-afrikai aranyérem egy versenynapon. Hosszú, Jakabos és Cseh is bejutott a holnapi finálékba.

A dél-afrikaiak napja volt a szerdai a vizes világbajnokság úszóversenyein. Előbb az olimpiai bajnok Chad Le Clos (fotó) 200 pillangón bizonyította, hogy Michael Phelps legyőzése a londoni olimpián nem volt egyszeri siker és megszerezte első világbajnoki érmét. 50 méter mellen, ahogy az várható volt végig együtt halad a mezőny és a célba is minimális különbséggel érkeztek. Jobb benyúlásának köszönhetően végül Cameron van der Burgh nyert, aki csupán egy századdal előzte meg az őt 100-on legyőző Christian Sprengert. A sikeres dél-afrikai versenynapot a szintén 50 m mellen úszó Giulio Zorzi bronzérme tette teljessé. A férfi 800 m gyorsúszás döntőjében a kínai Szun Jang esélyeshez méltóan nyert, 600 méterig együtt úszott a mezőnnyel és úgy tűnt megszoríthatják, de a 400 m gyorson egy aranyat már szerző Jang ritmust váltott és otthagyta ellenfeleit.

A nap egyetlen női döntőjében, 200 m gyorson az volt a kérdés, hogy az ifjú amerikai csillag Missy Franklin mire megy a gyorsúszás két európai klasszisával, az olasz Federica Pellegrinivel és a francia Camille Muffattal. Franklin a táv első felében a franciával csatázott világcsúcshoz közeli időt úszva és bár a végére nagyon elfáradt, előnye kitartott. A második helyre a nagyot hajrázó Pellegrini jött be, míg Muffat a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Három magyar úszó volt érdekelt a szerda délutáni programban, Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna 200 m pillangó kvalifikálta magát a döntőre, míg Cseh László 200 m vegyesen lesz ott a holnapi fináléban.