Három amerikai arany a keddi versenynapon

A barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek harmadik napján öt számban osztottak aranyérmet, három amerikai állhatott a dobogó legfelső fokára. Kapás Boglárka hetedik lett 1500 gyorson.

A három amerikai aranyérem mellett francia és litván elsőség született kedden. A nap első döntője kiélezett harcot ígért, a férfi 200 m gyors döntősei látványosan tartalékoltak az előfutamokban. A fináléban aztán a francia Yannick Agnel (fotó) nem hagyott kétséget, hogy ő a legjobb ezen a távon, már az első hosszon megúszott a többiektől és előnyét a verseny végéig megtartva az olimpiai aranyérem után világbajnokit szerzett. Érdekesség, hogy az amerikai csapat szupersztárja, Ryan Lochte a dobogóról lemaradva, csupán a negyedik helyen csapott a célba.

A 100 méteres hátúszás döntőiben szintén az olimpiai bajnokok örülhettek, a hölgyeknél Missy Franklin, az uraknál Matt Grevers nyert. Hétfőn a litván Ruta Meilutyte világcsúcsot úszott 100 m mellen. A szám döntőjében az újabb rekord elmaradt, de az aranyérem megvan a 16 éves úszónak. Világrekordot javított viszont a kedden érdekelt másik fiatal úszó, Katie Ledecky. Az olimpiai bajnok amerikai nagy ellenfele a dán Lotte Friis volt, akivel 1350 méterig együtt haladt, de ekkor nagy hajrát indított és óriási világcsúcsot úszva a 400 gyorson szerzett aranyérem után másodszor is a dobogó legfelső fokára állhatott Barcelonában. Az 1500 m gyors döntőjében Kapás Boglárka is érdekelt volt, a magyar lány elmaradt az előfutamban úszott egyéni csúcsától és a hetedik helyen zárt.

A kedd délutáni elődöntőkben Hosszú Katinka és Biczó Bence is rajtkőre állt. Előbbi 200 m gyorson mindössze négy századdal maradt le a döntőről, Biczó pedig 200 m pillangón nem tudta megismételni az Universiadén mutatott formáját és 12. helyen zárt.