Hosszú Katinka aranyérmet szerzett 200 m vegyesen

Hosszú Katinka az első helyen végzett 200 méter vegyesen a barcelonai vizes világbajnokságon, így megszerezte a magyar csapat első érmét. Jakabos Zsuzsanna hatodik lett ugyanebben a számban, Cseh László nem jutott döntőbe 100 háton.

Nagyon jó formában érkezett a barcelonai világbajnokságra Hosszú Katinka (fotó), aki a Világliga-sorozatban a legeredményesebb női úszó volt. Kiváló felkészültségét már az első futamokban bizonyította és a döntőbe legjobb idővel kvalifikálta magát. A 200 m vegyes mellett délelőtt a 100 hát előfutamaiban is érdekelt volt, és bár magyar csúcsot úszott, a délutáni program sűrűsége miatt visszalépett attól a számtól.

A döntő előtt tehát reális elvárás volt az éremszerzés Hosszú Katinkával szemben, egyedül az olimpiai és világbajnoki címvédő Je Si-ven formájáról nem lehetett biztos információkat tudni. A kínai úszó végül nem volt tényező a döntőben, Hosszú Katinka már a pillangót követően elsőként fordult és előnyét a hát alatt növelni tudta. Ellenfelei a mellúszás alatt sem csökkentették hátrányukat, a gyorson pedig már másfél testhosszal haladt a mezőny előtt. Hosszú Katinka 200 m vegyesen pályafutása második világbajnoki aranyérmét szerezte, az elsőt 2009-ben Rómában, 400 m vegyesen nyerte.

Forrás: Kovács Anikó (MTI fotó)

A barcelonai világbajnokság úszóversenyeinek második napján az első világcsúcs is megszületett. A 16 éves litván Ruta Meilutyte délelőtt világbajnoki csúcsot úszott, az elődöntőben pedig világcsúcsot állított fel 100 méter mellen. Az új rekord 1:04.35 perc. A hétfői versenynapon a magyar mellett brazil, svéd és ausztrál aranyérem született. Cristian Sprenger 100 m mellen, Sarah Sjöström 100 pillangón, míg Cesar Cielo Filho 50 pillangón nyert világbajnokságot. A francia úszócsapat veteránja, Frederick Bousquet a tíz évvel ezelőtti világbajnokság után 2013-ban is érmet szerez a barcelonai eseményen.