Hihetetlen izgalmak már az első úszódöntőkben

Csodálatos hangulat és Kapás Boglárka révén magyar pontszerzés jellemezte a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek nyitónapját. Az első napon egy-egy kínai és francia, illetve két amerikai aranyérem született.

Zsúfolásig megtelt az úszóversenyeknek otthont adó Palau Sant Jordi a nyitónapon és a váltószámoknak köszönhetően nagyon izgalmas futamokat láthatott a közönség. A délelőtt folyamán egyébként az előfutamokban már bemutatkoztak az úszók, a délutáni programban elődöntőket és döntőket rendeztek.

Kapás Boglárka (fotó) révén már az első napon volt magyar döntős a világbajnokság úszóversenyein. A 800 m gyorsúszás Európa-bajnoka délelőtt a gyengébbik számában, 400 gyorson úszott magyar csúcsot és kvalifikálta magát a döntőre. Ott az időeredményén ugyan nem javított többet, de a helyezésén igen és ötödikként, pontszerző helyen zárt. Verrasztó Evelyn 100 m pillangón ugrott medencébe és egyéni csúcsot úszva 12. helyen végzett. A 200 m vegyes elődöntőjében volt érdekelt Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna, mindketten ott lesznek a hétfői fináléban, ahol az első magyar érem is megszülethet, hiszen előbbi legjobb idővel került nyolc közé.

Forrás: Kovács Anikó (MTI fotó)

Az úszóversenyek első döntőjét, a férfi 400 m gyorsúszást a kínai Szun Jang nyerte. A kétszeres olimpiai bajnok klasszis harmadik világbajnoki címét szerezte és 800, illetve 1500 méteren is esélyesként indul. A nők hasonló számában Katie Ledecky diadalmaskodott. A 16 éves amerikai azon kevés sportoló közé tartozik, aki hamarabb nyert olimpiát, mint világbajnoki címet, hiszen Londonban 800-on nyerni tudott. A közönség legnagyobb örömére, ebben a döntőben megszületett az első spanyol úszóérem is. A nyitónapon rendezték a 4x100 méteres gyorsváltók döntőit. A nőknél az amerikai és ausztrál négyes vívott nagy csatát, az aranyat előbbi szerezte meg, miután Megan Romano lehajrázta a mai napon már többször úszó Alicia Coutts-ot. A leglátványosabb versenyt a férfiak gyorsváltó döntője hozta, ahol a világbajnoki címre négy-öt váltó is reális eséllyel pályázott, a rendkívűl szoros befutót végül a franciák nyerték.