Cristopher Froome nyerte a centenáriumi Tour de France-t

A SKY brit versenyzője, Cristopher Froome nagy esélyesként vágott neki a Tournak. Mind a fogadóirodák, mind az idei formája ezúttal is a csúcsra juttatta a kerékpárost a legrangosabb versenyen. Három fárasztó hét és több mint 3000 kilométer tekerés után Froome a legendás Champs-Élysées-n is magára húzhatta a legjobbnak járó sárga trikót.

Az utolsó etap leggyorsabbja, csakúgy, mint a nyitó szakaszon, az idei ötszörös szakaszgyőztes a fiatal német sprinter Marcel Kittel. Az Argos-Shimano versenyzője ezúttal is megelőzte a két sprinter nagyágyúst, Marc Cavendisht és André Greipelt. A legutóbbi 4 évben az utolsó szakaszon Párizsban Marc Cavendish legyőzhetetlennek tűnt, de ezúttal a brit csak a harmadik helyen futott be.

A trikók sorsa az utolsó etap előtt már eldőlt, Nairo Quintana a pöttyös trikó és a fehér trikó tulajdonosa, Peter Sagan a zöld trikó birtokosa, valamint Chris Froome a sárga trikós egyetlen célja a vasárnapi etapon csak a célba érés volt.

A sprintereké volt a terep ezúttal is, habár voltak szökési kísérletek, amelyek végül nem jártak sikerrel. Bradley Wiggins után, másodszor is brit kerékpáros nyerte meg a Tourt Chris Froome személyében. A 100. Tour tiszteletére ezúttal estére tették a záró etapot és a verseny történetében először kerülte meg a mezőny a Diadalívet.

Érdekességként szolgál, hogy a győztes pezsgőzésén kívül, az összetettben harmadik Joaquim Rodríguez becenevéhez (Kis szivar) méltón rágyújtott egy szivarra verseny közben. Végül összesen 169 versenyző ért célba az utolsó etapon, habár 198-an rajtoltak a versenyen.

A gyorsasági pontversenyben és a zöld trikóért vívott harcban Peter Sagan megőrizte előnyét és elsőként végzett. A legjobb mászónak járó pöttyös trikót a verseny nagy meglepetése Nairo Quintana nyerte, valamint a kolumbiai a legjobb 25 éven alulinak járó fehér trikót is magára húzhatta. A csapatversenyben Alberto Contador és társai, a Team Saxo-Tinkoff volt a legjobb.

21. SZAKASZ, VERSAILLES–PÁRIZS (133.5 km)

1. Marcel Kittel (német, Team Argos-Shimano) 3:06:14 óra