EYOWF: magyaroktól hemzseg a román keret


Romániát 58 sportoló képviseli a hétvégén startoló brassói „olimpián”. A román keretben tömérdek székelyföldi fiatalt találunk, kivált a Keresztes Ottó által irányított jégkorongcsapatban.

HIRDETÉS


Brassóban az elmúlt évek egyik legnagyobb romániai sporteseménye készülnek. Vasárnap hivatalosan is elkezdődik az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál téli kiadása (EYOWF). A szervezők nyilvánosságra hozták a teljes román keretet, és a várakozásoknak megfelelően – elsősorban a székelyföldi fiatalok révén – erős képviselete lesz a romániai magyarságnak.

A magyar dominancia leginkább a jégkorongcsapatnál érezhető, Keresztes Ottó együttesében az egyedüli „kakukktojás” az a Cosmin Marinescu, akit 2011 decemberében áldozatként prezentált a román média legtöbb orgánuma az etnikai (mű)botrányban.

A házigazdák egyébként minden sportágban érdekeltek lesznek, így a jégkorongon kívül a bitalonban, alpesi síben, sífutásban, síugrásban, snowboardban, műkorcsolyában, valamint a rövidpályás gyorskorcsolyában is szoríthatnuk a román küldöttségnek.

Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál, Brassó (feburár 17–22.)
A román keret

Biatlon (8): Búzás Dorottya, Richard Crăciun, Demeter Raul Andrei, Főcze Bernadette, Gegő Hunor, Kristó Norbert és Rácz Renáta (mind Csíkszeredai ISK), Oana Andreea Vălean (Felsőbányai ISK)
Edzők: Simon Márton, Marian Ananie, Gecse Izabella

Alpesi sí (6): Raluca Ciocănel, Ania Monica Caill és Robert Renaldo Frățilă (mind CS Carpați Sinaia), Ioan Alexandru Nicolescu (AS Montana Ski Poiana Brașov), Papp Koppány (Csíkszeredai ISK), Andrei Cențiu (Brassói ESK)
Edzők: Florin Cristea, Bianca Stan, Andrei Burchiu

Sífutás (8): Bajkó Réka (Gyergyószentmiklósi ISK), Daniela Sabinela Capata, Alin Florin Cioancă és Marius Daniel Talpaș (Besztercei Sportiskola), Luca Daniel Cojocaru, Daniel Florin Pripici (CSȘ Sinaia), Sára Erzsébet Emília és Vakaria Edit (Gyergyószentmiklósi ISK)
Edzők: Ioan Poponeci, Jánosi István

Síugrás (6): Robert Buzescu-Purice és Raluca Mădălina Trîmbitaș (mindketten Brașovia ISK), Daniela Vasilica Haralambie (CS Săcele), Sorin Iulian Pîtea és Török Eduárd (Barcarozsnyói Dinamo ISK), Robert Valentin Tatu (Brassói Dinamo)
Edzők: Florin Spulber, Magdó Csaba, Adrian Comănescu

Snowboard (3): Almási Péter és Ionuț Daniel Ungureanu (CS Triple S Predeal), Luana Cherecheș (CS Crazy Bike Sibiu)
Edző: Florin Staicu

Műkorcsolya (3) Denisa Sandu (Brassói ISK), Maria Fay Bowmar Bangeystelen (Kolozsvári RCM), Cătălin Dumitrescu (Brassói Sportsikola)
Edző: Marius Negrea

Rövidpályás gyorskorcsolya (4): Bianca Stăincă (Brassói VSK), Teodora Pană (Kolozsvári Viitorul), Imre Emil, Antal Tamás (mindketten Csíkszeredai ISK)

Jégkorong (20)
Kapusok: Adorján Attila, László Arnold
Hátvédek: Györffy Tihamér, Przibislawszky Alex Oszkár, Mátyás Zsolt, Kovács Arnold, Bors Arnold, Molnár Ákos
Támadók: Balázs Péter, Antal Norbert, Kovács Mátyás, György Róbert, Geréb István, Karda Milán, Iszlay Gergő, Részegh Tamás, Albert Tibor, Karda Norbert, Cosmin Marinescu, Janovits Attila
Edző: Keresztes Ottó

 

 


 



Címkék:   EYOWF  
Hozzászólások


Név:
Email:
Hozzászólok:
captcha
Biztonsági kód

Jelenleg nincs hozzászólás ehhez a cikkhez!


Gyorshírek



Blogok

Partnerek

Transindex

Támogatók

Communitas