Újabb érmet szállított Novák Ede

A Veloparkban elszenvedett vereségért Jiri Jezek az országúti verseny időfutamában vágott vissza Novák Károly Eduárdnak, aki újabb érmet szerzett a londoni paralimpián. A cseh kerékpározó hét másodperccel nyerte meg a szerda délutáni viadalt.

Tizennégy paralimpikon szállt harcba az érmekért a mai időfutamon. Köztük a szám pekingi és athéni aranyérmese, Jiri Jezek, valamint az a Novák Károly Eduárd, aki az elmúlt hétvégén éppen a cseh kerékpározót megelőzve diadalmaskodott a pályakerékpározás üldözőversenyében. A 36 esztendős csíkszeredai sportoló négy évvel korábban második lett az országúti időfutamban, és akkor 27,9 másodperc választotta el az aranytól. Most jóval szorosabb verseny alakult ki Jezek és Novák között, de ismét a cseh bizonyult gyorsabbnak, kis híján hét másodperccel. Harmadik lett az első helyezett honfitársa, Jiri Bouska.

Jezek itt még „csak” ezüstnek örülhetett

A megmérettetés egészen különleges helyszínen, a Swanley-ban található versenypályán zajlott. A motorsportok szerelmesei által jól ismert pályán hatvan másodpercenként rajtoltak el a kerékpározók, és Jezek végig vezetve nyerte meg a 24 kilométeres erőpróbát.