Jorge Lorenzo nyert a király kategóriában a Francia-Nagydíjon, a negyedlitereseknél az olasz Marco Simoncelli, míg a 125 köbcentiseknél a hazaiak kedvence Julian Simon diadalmaskodott.

" /> Sportoldal.ro - Tóth Imre kilencedik Le Mans-ban

Tóth Imre kilencedik Le Mans-ban

Talmácsi Gábor hiányában Tóth Imre a kiválónak mondható kilencedik helyen zárta a gyorsasági motoros világbajnokság Francia-Nagydíját. A Team Tóth versenyzője több nagy nevet is megelőzött, közülük is a legnagyobb a tavalyi csapattárs Hector Barbera. A versenyt Marco Simoncelli nyerte, az első néhány kört követően átvette a vezetést az olasz klasszis és nem engedte ki a kezéből a győzelmet. Második helyen a spanyol Hector Faubel végzett, míg harmadikként Simoncelli csapattársa Roberto Locatelli ért célba.

A király kategóriában a spanyol Jorge Lorenzo könnyedén nyert, habár a verseny vizes pályán kezdődött. Valentino Rossi kétszer is motort cserélt a verseny folyamán, így a 16. pozicióban fejezte be a versenyt kétkörös hátrányban. Második helyen az olasz Marco Melandri végzett Kawasakival. Harmadik helyen a spanyol Dani Pedrosa végzett, megelőzve csapattársát Andrea Doviziosot.

A 125 köbcentisek versenyét a hazaiak kedvence, Julian Simon nyerte huszonhét másodperccel megelőzve a német Jonas Folgert és a spanyol Sergio Gadeat.